Modernizacja przyłączy telekomunikacyjnych

W związku z modernizacją przyłączy telekomunikacyjnych w naszej firmie w dniach 22.08.2016 r. i 23.08.2016 r. mogą nastąpić chwilowe przerwy w łączności telefonicznej i internetowej. 
Za utrudnienia przepraszamy

 

 

Wspólnie głosujemy na Grudziądz

Zachęcamy wszystkich mieszkańców i sympatyków Grudziądza do oddania głosów na naszą kamienicę przy ul. Focha 24, która walczy w Ogólnopolskim Konkursie pn. „Modernizacja Roku 2015”.

Plebiscyt organizowany jest już od 20 lat, a grudziądzki budynek znalazł się w finale. Aby zagłosować wystarczy wejść na stronę: http://www.modernizacjaroku.org.pl/plebiscyt/114-grudziadz.html# i oddać swój głos. Aktualnie budynek zajmuje pozycję 2 w kategorii „Mieszkalne”.  

Do końca głosowania zostało kilka dni. Głosowanie trwa do 10 sierpnia 2016r. Codziennie każdy może oddać jeden głos więc zachęcamy do systematycznego wsparcia.

Właścicielem kamienicy jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami Sp. z o.o. W ramach remontu wymieniono stare pokrycie dachowe z płyt cementowo-azbestowych na panele cynkowo-tytanowe. Usunięto spróchniałe drewniane elementy konstrukcji dachu i wymieniono wszystkie obróbki blacharskie i stolarkę okienną z zachowaniem podziałów i profili historycznych. Wykonano także remont elewacji frontowej z naprawą i odtworzeniem licznych detali architektonicznych. Zmodernizowano także instalację wodno-kanalizacyjną oraz system grzewczy. Ponadto wykonano system monitoringu.

Zachęcamy do głosowania. Wygrana naszej kamienicy to wygrana Grudziądza, więc to wygrana NAS WSZYSTKICH.

ZMIANA SIEDZIBY MPGN SP. Z O.O. W GRUDZIĄDZU

Od 4 czerwca 2016 r. sukcesywnie następować będzie przeprowadzka poszczególnych zespołów Spółki MPGN do nowej siedziby na ul. Curie Skłodowskiej 5-7, tak aby zmiana siedziby Spółki nie wpłynęła na obniżenie jakości obsługi klientów w tym czasie. Za wszelkie utrudnienie z tym związane serdecznie przepraszamy. W czerwcu br. sprawy nadal będzie można załatwić jeszcze w starej siedzibie przy ul. Mickiewicza 23 w Grudziądzu.

Metamorfoza podwórek

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami Sp. z o.o. zorganizowało ogólnopolski konkurs pt. „Metamorfoza podwórek”, którego Patronat przejął Prezydent Grudziądza. Celem konkursu była promocja projektów architektonicznych kształtujących wysoką jakość przestrzeni publicznej oraz podnoszenie świadomości społecznej w zakresie gospodarowania przestrzenią publiczną. Przedmiotem konkursu są projekty zagospodarowania terenów zieleni przy ul. Hallera 45, Legionów 49, Focha 6/8 oraz Rydygiera 3 i 5. Konkurs skierowany był do uczniów i studentów kierunków związanych z  architekturą, architekturą krajobrazu, urbanistyką i zagospodarowaniem przestrzennym. Spośród nadesłanych prac zostały wyłonione trzy najlepsze projekty, z których zwycięski zostanie zrealizowany. Finał konkursu połączony z  ceremonią wręczenia nagród laureatom odbędzie się 08 lipca 2016 roku o godz. 10:00. Na to wydarzenie zapraszamy do sali konferencyjnej znajdującej się na drugim piętrze budynku nowej siedziby Spółki, położonej przy ul. Curie-Skłodowskiej 5-7. 

Serdecznie zapraszamy.

 

TRWA BUDOWA DWÓCH BUDYNKÓW WIELORODZINYCH NA OSIEDLU NOWE TARPNO

Na osiedlu Nowe Tarpno przy ul. Edwarda Stachury w Grudziądzu trwa budowa dwóch budynków mieszkalnych, wielorodzinnych z infrastrukturą techniczną. W jednym budynku wydzielonych zostanie 27 mieszkań z przeznaczeniem na sprzedaż, w drugim budynku wyodrębnionych zostanie 25 mieszkań oraz lokal na parterze z przeznaczeniem dla Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego.  
Koszt inwestycji to 7 101 243, 74 zł brutto. Planowany termin wykonania zadania to 30.04.2017r